kurush1 - Блог Максима Гардуса (kurush1) wrote in studrespublika,
kurush1 - Блог Максима Гардуса
kurush1
studrespublika

Рятуймо науку!

8-9 грудня 2015р.  відбувалися мітинги науковців Національної академії наук України під стінами Кабміну та парламенту. Протестували, за участі Студреспубліки, проти проекту Бюджету-2016, яким передбачено суттєве зниження фінансування НАН України, злиття Національної та галузевих академій наук і фінансове підпорядкування НАНУ Міносвіти.

1111

Наступ на соціальні завоювання – це ознака теперішнього часу. На жаль. Замість того, щоб проактивно вкладати кошти в освіту та науку – правляча верхівка під дудку олігархів та іноземних сил позбавляє Україну кінцево майбутнього. Як пручаються молоді науковці і що для боротьби робить Студреспубліка – далі.

Активну участь у протестних акціях молодих науковців узяли і науковці-республіканці. Зокрема, кандидат біологічних наук, співробітник Ботанічного саду ім. Гришка Олександр Рак.

9 грудня біля Кабміну під час свого виступу Рак наголосив, що республіканці виступають категорично проти дерибану української науки і перетворення України на «бананову республіку». «Ми проти злиття галузевих наук із Національною академією наук без проведення незалежного аудиту та наукового обґрунтування такого злиття. Ми вимагаємо підняття рівня забезпечення науки та освіти до європейського (цивілізованого) рівня. Необхідно провести надінтенсивну модернізацію освіти та науки», — підкреслив науковець. Ми всі знаємо, що буває, коли роблять масштабні і не дуже реорганізації: то земля десь «губиться», то будинки, то інше майно… Розбазарювання науки допустити не можна!

12356767_10156815934400355_598916816394670420_o2222

Зауважимо, що суттєве скорочення фінансування Національної академії наук України призведе до зупинки проведення фундаментальних наукових досліджень. Один дуже небезпечний приклад: Україна займає 9 місце у світі та 5 в Європі за кількістю ядерних реакторів, і скорочення фундаментальних досліджень у галузі ядерної фізики загрожує катастрофою не лише Україні, а й всьому людству.

Будемо разом боротися до кінця, адже наука і науковці, відродження освіти – це все, на чому ми ще можемо зробити стрибок уперед.

Автор: Олександр Рак

Tags: модернізація, наука, освіта, протест
Subscribe
 • Post a new comment

  Error

  Anonymous comments are disabled in this journal

  default userpic

  Your reply will be screened

  Your IP address will be recorded 

 • 0 comments