Подія весни: незабаром стануть відомі імена кращих студентів і найкрасивіших студенток

Подія, на яку чекали цілих 3 роки, подія, яка стане центральним студентським заходом цієї весни – це об’єднаний суперфінал всеукраїнської конкурсної програми «Кращий студент України» та загальнонаціонального конкурсу краси особистості «Перша Леді» за участі переможців за 3 останні роки. 14 травня 2016р. в Ужгороді зустрічайте найбільш талановитих і активних студентів-переможців регіональних етапів КСУ та найкрасивіших студенток, переможниць регіональних етапів і півфіналів «Першої Леді».

Spring Event: soon there the names of the best students and the most beautiful female students will be announced (eng)

SF

Вперше в історії відбудеться неймовірна подія, яка сколихне весь студентський світ – це об’єднаний суперфінал «Кращого студента України» та «Першої Леді». Учасниками стануть переможці попередніх етапів 2013-2015рр. Студреспубліка запрошує! Як саме і де обиратимуть кращих із кращих, як потрапити на дійство – читайте нижче.

Отже, по порядку. У рамках суперфіналу конкурсу «Кращий студент України» до участі запрошуються переможці кожної номінації в своєму регіоні в 2013, 2014 і 2015 роках.

 


Під час суперфіналу б
уде визначено одного кращого студента всієї України відповідно у своїй номінації:

Collapse )


«Вибір Ізраїлю: повинен бути ворог, щоб тримати державу разом», — Яків Рабкін

«Створення держави Ізраїль — це створення нової ідентичності, в цьому сенсі Ізраїль досягнув багато», — акцентував професор історії Монреальського університету, спеціаліст із питань модернізації Яків Рабкін, який 5 квітня 2016р. у Київському Будинку Книги провів лекцію та презентував власну книжку «Сучасний Ізраїль. Від задуму до життя». Отже, Студреспубліка продовжує практику роботи з провідними світовими інтелектуалами.

Рабкін на початку лекції.

Про Ізраїль, причини його створення, конфлікти з цим пов’язані, внутрішні проблеми, складний шлях модернізації, а також про стереотипи щодо євреїв говорили під час лекції з професором історії Яковом Рабкіним. Розмова була цікавою, а актуальності їй додавали нині модні паралелі, які проводять між Україною та Ізраїлем. Стенограму та відео зустрічі з професором Рабкіним – опублікуємо згодом, а поки про основне.

Гостя з Канади на самому початку зустрічі представив видавець книги Іван Степурін (видавництво «Самміт-книга»). Далі – модерував лідер республіканців Павло Вікнянський. Д-р Рабкін коротко розповів про свої попередні роботи (до речі, одна з них стала справжнім світовим бестселером) та про те, що останнє видання в Україні є логічним їх продовженням. До речі, організаторами лекції та презентації видання були Студреспубліка, видавництво «Самміт-книга» та Київський Будинок Книги.

Яків Рабкін - коротко про створення книги.
Для «затравки» професор розпочав із витоків ідеї про окрему єврейську державу. Ідея зібрати євреїв на Святій землі до приходу месії – це ідея протестантська, вони виникла в англомовних країнах у XVII ст. і була пов’язана з простою теорією: для того, щоб прискорити друге пришестя Христа, потрібно зібрати євреїв на Святій землі. На початку ХХ ст. Англія активно підтримала цю тему, і, врешті решт, у 1948р. був створений Ізраїль.

Ну, а далі почалися питання – і виважені, проте компетентні відповіді. Цікавилася, яким чином євреям вдається не асимілюватися в інших країнах, про роль іудаїзму, чи стан вічної боротьби допоміг зберегти свою ідентичність, про виникнення антисемітизму, про відношення до політиків і можновладців у сучасному Ізраїлі тощо.

Багато питалися про сіонізм, зокрема і про те, коли сіоністський рух перестав «дружити» з лівими. І, справді Рабкін підкреслив, що до створення, на початку і до 1977р. Ізраїль розвивався як соціалістично-спрямована держава, далі відбулася еволюція в сторону правого націоналізму, економіка перетворилася з соціалістично-спрямованої в неоліберальну (зараз Ізраїль разом з США є лідерами в Західному світі, де найбільший розрив між багатими і бідним) — і це процес, пов’язаний із контекстом націоналізму, який сам по собі заснований на сегрегації, і тим, що праві режими характеризуються форматом небажання чи нездатності перейти від націоналізму до громадянської формули співжиття. Спікер підкреслив, що Ізраїль є успішною державою, тому що продовжує ідею сіонізму, а з іншої сторони сіонізм не дає можливості розвиватися далі, перейти до держави не тільки євреїв, а всіх громадян.

Запитання задає Максим Гардус. Запитання задає Андрій Гедрович.

Collapse )

Альтернатива для України — проти жебрацтва та бардаку!

«Альтернативні курси розвитку України» — це не війна і не іноземне втручання. Це потужне, незалежне від партій громадянське суспільство та фінансовані народом, а не олігархами партії нового типу. До такого висновку прийшли учасники «VIII Зимової Студреспубліки», яка проходила 26-29 лютого 2016р. у Карпатах, на Буковині.


Учасники на екскурсії у Чернівцях

Цьогорічна ЗиСР була особливою, по-перше, участь у ній взяла велика кількість учасників, по-друге, були вони представляли практично всі регіони України, включаючи Донбас і Крим, по-третє, учасники представляли різні вікові категорії — від студентів до тих, народився ще в 50-ті, по-четверте, у нас було ціле сузір’я чудових експертів, по-п’яте, сама тема зобов’язувала до відповідальної, складної та рішучої роботи. Як учасникам «Зимки» вдалося бути успішними в аналізі проблем України і запропонувати багато альтернативних сценаріїв позитивного розвитку – далі.

Учасники ЗиСР-VIIIВідкриття ЗиСР-VIII

Collapse )


  • kurush1

Студреспубліка: публічний фінансовий звіт за 2015 рік

Студреспубліка регулярно інформує про свою діяльність, проекти на національному рівні та в регіонах, також традиційно ми публікуємо річний фінансовий звіт. Якщо для України 2015-й став роком поглиблення кризи, продовження війни, то для нас він приніс нові виклики, але і нові види діяльності, більше осмисленості, підсилену протестну та міжнародну активність.


logo_12(2)

Studrespublika: Public Financial Report of 2015


Згідно кращих практик роботи громадських організацій Студреспубліка щороку звітує публічно. Коротко про діяльність ВМГО «Студентська республіка» та фінансовий звіт за 2015р. — у цьому матеріалі.

Дякуємо республіканцям, учасникам усіх активностей і повсякденності Студреспубліки, а також партнерам, друзям, експертам, прихильникам, які ідейно, організаційно та фінансово підтримують нашу Спільну Справу. Публікуємо офіційні дані по фінансових і проектних показниках діяльності ВМГО «Студентська республіка» протягом 2015р.

Всеукраїнська молодіжна громадська організація «Студентська республіка» зареєстрована Мін’юстом України 22.05.2006р.

Протягом 2015р. Студреспубліка здійснила цілу низку проектів, серед яких найбільш резонансними є:

Collapse )
  • kurush1

Вікнянський: «Студентство пропонує креативні методи й інструменти для розвитку столиці»

Лідер республіканців Павло Вікнянський дав інтерв’ю виданню «Київ2». У бесіді з авторитетним аналітиком Юрієм Левикіним він розповів, як живеться студентству в столиці, що студентство може дати Києву і що місто може дати студентству, а також який вплив на це має Студреспубліка і молодь.

Республіканський рух в Україні вийшов із середовища молоді, ґрунтується багато в чому кадрово, енергетично, програмово на молодих людях, студентах і їхніх ідеях. Окрім роботи «в полі», чим славиться Студреспубліка, в неї є чітка, часто незручна для влади та незрозуміла для кон’юктури позиція, тому є про що розказати. Павло Вікнянський 18 січня 2016р. проаналізував теперішній стан студентства в Києві, розповів про його проблеми, ситуацію в освітній галузі та про те, чому пасивність студентів і відстороненість їх від політики  — то одна з причин кризи в Україні. Деталі — нижче.

1970479_813044632071094_6754929230949847919_n

«Хто буде дослуховуватись до тих, кого можна легко купити?!»

— Як сьогодні живеться студенту у Києві?

— Київ не тільки промислова й технологічна столиця, але й студентська. Сюди стікається здібна молодь із усієї країни, щоб отримати освіту і почати будувати кар’єру. Дехто розглядає Київ як сходинку до виїзду за кордон.

Ми знаємо, яка ситуація в державі, відбувається спад в економіці, батьки не завжди мають можливість допомагати дітям, не завжди у студентів є можливість підробляти (це окреме питання взагалі, чи мають студенти відволікатись, особливо на перших курсах, від навчання на те, щоби забезпечувати себе харчами, одягом і всім потрібним, десь підпрацьовуючи). Отже, дуже актуальна соціально-економічна проблематика – це невідповідність гаманця студента тому, як він має себе почувати. На жаль, криза б’є по самопочуттю студента. Тому є величезна кількість студентів, в т.ч., і київських, які хочуть поїхати на навчання (а в дужках позначаємо, що насправді вони залюбки хотіли б залишитись там на постійне місце проживання), в Європу, на Захід. Це не добре, бо як правило, ці люди там залишаються назавжди, не повертаються в Україну, ми втрачаємо величезний інтелектуальний потенціал.

Collapse )

  • kurush1

Альтернативні курси розвитку – шукатимемо разом

Літо – для активних і амбітних!

Зима — для найкращих і розумних!

Влада, на яку покладалися великі надії, за 2 роки не те, що не змінює країну на краще, а лише погіршує наше з вами життя. Таке враження, що ми знаходимося на краю обриву і все залежить від того, що сьогодні знову втнуть наші політики, які незрозумілі та нерозумні рішення вони знову приймуть. А ми, наша держава? Маємо банальний тупик того курсу, по якому намагаються марно штовхати Україну. Але яким має бути вірний шлях? Над цим із 26 по 29 лютого 2016р. у Карпатах, на Буковині, у рамках «VIII Зимової Студреспубліки» на тему: «Альтернативні курси розвитку України» і будуть працювати ті, хто вірить в Україну у топ-20. Запрошуємо!

ЗиСР
Як yсе відбувалося минулого року:

Модернізація або смерть


Вже вісім років поспіль щасливчики-учасники «Зимової Студреспубліки» збираються раз на рік у мальовничих Карпатах, щоб випрацьовувати сценарії розвитку України. Ми завжди попадали в ціль – це були влучні прогнози, хоч для свого часу і дуже сміливі, неочікувані. Але часне просто прогнозувати майбутнє – ми мусимо створювати його. А так як еліти не здатні до вироблення альтернативного до війни та зубожіння всіх, крім них, курсу – то це нарешті мають зробити самі громадяни разом із прогресивними експертами. Шанс потрапити на таку унікальну подію є і у вас, яким чином – читайте далі.

Візьми участь у конкурсному відборі!

Ходіння по колу, допускання одних і тих самих помилок пов’язано з відсутністю ідеологічної дискусії, суперечки смислів в Україні. Нам нав’язують безальтернативність нинішнього курсу України на серйозну зовнішню залежність та подальшу олігархізацію. Відповідальні громадяни мають розвінчати цей міф. Більше того – вихід із державницької кризи полягає в глибокій публічній дискусії щодо різних варіантів розвитку України.

Республіканці ніколи не розслабляються, з року в рік ми працюємо на спільне благо українських громадян, на соборну, процвітаючу Україну. Запрошуємо людей, яким не байдуже наше майбутнє приєднуватися до нас у чарівній місцевості Карпат, на Буковині, задля того, щоб під час «VIII Зимової Студреспубліки» напрацювати так потрібні альтернативні шляхи розвитку України.

Умови участі: взяти участь у ЗиСР-VIII дуже просто. Необхідно пройти обов’язкову онлайн-реєстрацію на сайті Студреспубліки. Далі всі зареєстровані учасники проходять конкурсний відбір, найкращі з них і стануть учасниками «Зимової Студреспубліки».

Альтернативні курси розвитку України

Цільова аудиторія: учасники республіканських проектів (Студреспубліки й ін.) будь-якого з років, активні громадяни, експерти, громадські та політичні діячі, робітники, підприємці, депутати різних рівнів, молодь, студентство. Загалом, будь-яка креативна та мисляча людина.

Програма ЗиСР-VIII передбачає проведення оргдіяльнісної гри протягом 3-х повних діб за участю близько 100 осіб.

Особливості! У процесі гри застосовуються методи й інструменти, які дадуть змогу рефлексувати власні та колективні дії, глибоко занурюватися в проблематику та знаходити відповіді на найскладніші питання. Планується досягнення ефекту «повного занурення», що передбачає участь в абсолютно всіх заходах, а також заборону вживання алкоголю. При порушенні даної вимоги організатори залишають за собою право на виселення порушника без повернення оргвнеску.

Collapse )
  • kurush1

Із Новим роком і Різдвом Христовим!

Дорогі друзі!

Щиро вітаю всіх республіканців та наших співгромадян-однодумців, усіх українців і друзів України з чарівними новорічними та Різдвяними святами!


10906311_792124740824801_8411257075073870744_n

2015 рік виявився роком надій і розчарувань, роком спроб і втрат, роком віри в майбутнє і сприйняття нещасливого теперішнього. Цей рік так і не подарував нам миру, забезпеченості, якісної влади та достойного статусу в світі. Та ми не здаємося, залишаємося оптимістами, будемо активно робити гарні речі на противагу всьому ницому.

Тому я хочу побажати, щоб Новий 2016 рік виправдав усі ваші мрії та бажання, приніс у всю нашу кохану Україну, у наші домівки злагоду, любов, спокій, добро, благополуччя та повагу один до одного. Будьмо чесними, виваженими та терплячими, адже у цей непростий період ми можемо розраховувати лише на себе і на, справді, ближніх. Тобто один на одного, друзі.

Я вірю в модернізовану, територіально єдину, заможну, справедливу, дуже вільну та процвітаючу Україну. Попереду ще багато праці, але разом ми все здолаємо й обов’язково переможемо!

А вся примітивна, одноклітинна, жадібна внутрішня та зовнішня нечисть – ну, ми знаємо… Як роса на сонці:)))

Нехай Бог береже нас і Україну!

Від імені команди Студреспубліки та всього республіканського руху
Павло Вікнянський


  • kurush1

Рятуймо науку!

8-9 грудня 2015р.  відбувалися мітинги науковців Національної академії наук України під стінами Кабміну та парламенту. Протестували, за участі Студреспубліки, проти проекту Бюджету-2016, яким передбачено суттєве зниження фінансування НАН України, злиття Національної та галузевих академій наук і фінансове підпорядкування НАНУ Міносвіти.

1111

Наступ на соціальні завоювання – це ознака теперішнього часу. На жаль. Замість того, щоб проактивно вкладати кошти в освіту та науку – правляча верхівка під дудку олігархів та іноземних сил позбавляє Україну кінцево майбутнього. Як пручаються молоді науковці і що для боротьби робить Студреспубліка – далі.

Активну участь у протестних акціях молодих науковців узяли і науковці-республіканці. Зокрема, кандидат біологічних наук, співробітник Ботанічного саду ім. Гришка Олександр Рак.

Collapse )

  • kurush1

Свобода передусім!

Громадські активісти, журналісти, політики найвищого європейського рівня, інші лідери думок із багатьох країн світу під час World Forum for Democracy в ситуації серйозного збільшення напруги в світі, активізації терористів прийшли до висновку, що неприпустимо, прикриваючись цими викликами, згортати свободи,  запроваджувати практики стеження за всім і вся. У заході активну участь узяли лідери республіканців Павло Вікнянський та Олег Слизько.


зала

Разом із понад 500 колегами з різних країн світу, зокрема з Московської школи громадянської просвіти, Української школою політичних студій, інших шкіл політичних досліджень 19 країн світу й учасників різноманітних проектів Ради Європи, лідер Студреспубліки Павло Вікнянський і лідер полтавських республіканців Олег Слизько з 18 по 20 листопада брали участь у World Forum for Democracy (Світовому форумі за демократію), який проходив у парламентській столиці Європи — Страсбурзі (Франція). Про що і з ким була вкрай важлива розмова – читайте текст і дивіться світлини далі.

Це одна з ключових подій із проблематики розвитку демократій у світі та Європі. Тематика цьогорічного форуму – «Свобода vs контроль: за демократичну відповідальність», тому основна дискусія тривала стосовно питання необхідності та можливих меж контролю держави над громадянами, проблем із слідкуванням за ними, засудженню hate-риторики.

Зазначимо, що увага спільноти учасників була прикута до жахливого теракту у Парижі та подій у Сирії, через що Україна, україно-російський конфлікт опинилися майже поза увагою. Отже, хто думав, що буде по-іншому і від нас, жахливої корупції та некомпетентності наших керманичів ніхто нікуди не дінеться – помилилися.

Сноуден
Учасники працювали прямо в пленарному залі Ради Європи, а також у секціях, мали змогу відвідати Європейський суд із прав людини та переглянути чудові перформанси.

Генеральний Секретар Ради Європи Турб’єрн Яґланд на початку події зазначив, що в сучасному світі занадто мало роздумів, а багато реакції; люди ж стільки стали отримувати ідей із соціальних медій, що забувають про власні.

Collapse )


  • kurush1

(no subject)

«Кращий студент України» — ти можеш стати ним


Screenshot_4Студенти України! Звернення до вас. Досить просто ходити на пари, ховатися в бібліотеках або нічних клубах, пора проявитися на всю Україну. Реєструйтеся і беріть участь у Всеукраїнській конкурсній програмі «Кращий студент України-2015». Розпочалися вишівські та регіональні етапи.

Детальна інформація про конкурс «Кращий студент України-2015», хто, яким чином і на яких умовах може взяти в ньому участь і чому варто позмагатися за це почесне звання — читайте далі.

«Кращий студент України» – системна конкурсна програма, покликана виявити та надати імпульс до подальшого розвитку студентської молоді України як авангарду розвитку українського суспільства. Проходить від вишівських, регіональних до всеукраїнського етапу. Оргпідтримку надають Міністерство освіти і науки України та Міністерство молоді та спорту України.

Ти активний студент, цікавишся конкретною тематикою або займаєшся громадською сферою. Тепер, у тебе є можливість не лише робити улюблену справу, але й паралельно продемонструвати свої досягнення в дії у рамках всеукраїнського проекту «Кращий студент України».

Все дуже просто. Потрібно лише пройти онлайн-реєстрацію, вибрати номінацію, в якій ти хочеш змагатися, вказати всі свої досягнення по цьому напрямку. А якщо ж ти хочеш стати головним переможцем, необхідно ще презентувати власний соціальний проект, який не лише покаже тебе з найкращої сторони, але й принесе користь твоєму регіону або всій Україні.

Animation (2)

Правила конкурсу дозволяють одному студенту (за його бажанням) узяти участь не лише в одній номінації, а навіть у декількох одразу. У рамках конкурсу «Кращий студент України» визначаються наступні номінації:

Кращий студент України (комплексна характеристика);Screenshot_3
Кращий студент-аналітик України;
Кращий студент-громадський діяч України;
Кращий студент-дизайнер України;
Кращий студент-медійник України;
Кращий студент-науковець України;
Кращий студент-програміст України;
Кращий студент-спортсмен України.

Нагадуємо! Для участі у проекті необхідно пройти обов’язкову, однак дуже просту онлайн-реєстрацію! Деталі можна довідатися у свого регіонального координатора.

Не паси задніх! Країні потрібні активні і цілеспрямовані студенти. Стань одним із них. Доведи всім, що ти вмієш вдало поєднати навчання, хобі, активну позицію і бажання стати корисним суспільству. Будь активним громадянином!

«Кращий студент України» — це твій перший свідомий крок до великих перемог у дорослому житті!

За довідками звертатися: (044) 529-13-75.
Із питань медіа та партнерства: бренд-менеджер Віра Андріюк (097) 883 22 26, brand-manager@studrespublika.com
Із організаційних питань: в.о. менеджера проектів Рєгіна Попова (093) 619 31 65, project@studrespublika.com

Положення про КСУ
Регіональні координатори КСУ
Плакат КСУ

Screenshot_2

Автор: Прес-служба Студреспубліки